PRECZ Z ANOREKSJĄ!

Liczne autorytety naukowe i medyczne od dawna twierdzą, że anorektyczne wzorce sylwetki lansowane przez świat mody prowadzą do masowych zachorowań wśród dziewcząt, usiłujących naśladować top-modelki. Idąc za tymi głosami, niektóre agencje modelek zaprzestały już przyjmowania przasadnie chudych modelek, a już pracujące postawiono przed wyborem: albo nabierzesz ciała, albo... Czołowi twórcy mody w pośpiechu przerabiają swe kolekcje, aby mogły się w nie zmieścić modelki o prawidłowych gabarytach.

 

Pierwsze, nieprzemyślane działania agencji modelek zostały podjęte na zasadzie przeciwieństwa: zamiast chudych damy grube i będziemy w porządku...

Za tymi działaniami nie poszła jednak cała konieczna przebudowa infrastruktury technicznej pokazów mody. Do codziennych zdarzeń należą wypadki załamania sceny lub schodów podczas parady modelek.

Na zdjęciu: kolekcja Gucci Max zawierająca fikuśną bieliznę nocną, skórzane stroje do jazdy motorem i stroje komunijne dla dziewczynek powtarzajacych II klasę. Kolekcja jest przezentowana na scenie wzmocnionej płytami stalowymi z rozbiórki pancernika "Omaha"

Niektóre agencje wprowadziły nawet restrykcyjne zasady naboru modelek według wagi netto.

Na zdjęciu: eliminacje wagowe do prezentacji kolekcji Versace XXL

Zupełnie inną drogę obrała znana agencja modelek Models Fullsize International współpracująca z kreatorami mody z Hard Bodies Fashion. Wspólnie postanowiono, że wraz ze wzrostem wagi modelki lansować będą zdrowy styl życia, prawidłową dietę i uprawianie sportu. Wynikiem tego przedsięwzięcia była nowa, unikalna kolekcja odzieży dla kobiet aktywnych.

Na zdjęciu: lateksowa wieczorowa "mała czarna", idealnie dopasowana do sylwetki, wzmacniana podszewką z włókien szklanych, szyta żyłką na szczupca 1,2 mm, miseczki podnoszące biust usztywniane drutem zbrojeniowym, zapięcie z tyłu na skobel naciągany lewarkiem od samochodu.

Na okazje letnich przyjęć ogrodowych i imprez na otwartym powietrzu firma Hard Bodies Fashion przygotowała modele seksownych zwiewnych sukienek idealnie podkreślających figurę.

Na zdjęciu: lekka sukienka z brezentu namiotowego z rezerw wojskowych, bielonego Cloroxem. Szyta strunami fortepianowymi. W pasie wzmocniona taśmą stalową do pakowania skrzyń, obszytą azbestem. Do tego białe szpilki podkreślające smukłość łydki i kształt stóp.

      
Na dyskotekę i spacery firma Hard Bodies Fashion proponuje niekrępującą odzież sportowo-rekreacyjną. Luźne, wygodne, o wszechstronnym zastosowaniu, ubiory sprzyjają sportowemu, ruchliwemu stylowi życia.
 

Na zdjęciu: cordurowy top impregnowany lepikiem, na plecionce stalowej. Do tego spodnie dżinsowo-kevlarowe z nogawkami przyciętymi nożycami do blachy i malowniczo postrzępione szlifierką kątową AEG.

To śliczne body z pewnością przypadnie do gustu wszystkim paniom ceniącym wygodę i praktyczność.

Na zdjęciu: model wykonany z elastycznej bawełny modyfikowanej genetycznie, przeplatanej gumą z liny bungee, naciągany przez głowę siłownikiem od koparki. Zapięcie samozatrzaskowe, na 2 zamki szyfrowe z alarmem. 

Paniom domu firma Hard Bodies Fashion poleca praktyczne stroje domowe.

Na zdjęciu: sukienka do prac domowych z dżinsu nieścieralnego nasyconego żywicą epoksydową. Szyta sznurkiem sizalowym przeplatanym drutem z transformatora. Do tego lekkie sznurowane buciki na niskim obcasie, nie powodujące zmęczenia nóg przy pracy na stojąco.

Na plażę i do solarium Hard Bodies Fashion oferuje wygodne stroje do opalania i pływania.

Na zdjęciu: twarzowe bikini z dermy tapicerskiej. Sznureczki do wiązania wykonane z liny wspinaczkowej o nośności 300kg/mb. Całość barwiona na jednolity kolor barwnikiem dwuskładnikowym chemoutwardzalnym nitro z buraków i mleka wielbłądziego. 

 

 

Ta strona znajduje się w Hyde Parku. Jeśli zamiast ramek widzisz tylko tę jedną stronę, kliknij tutaj
Kopiowanie wyłącznie za zezwoleniem. Całość copyright (c) 1996-2001 by Ogrodnik January