DAEWOO LEGANZA - dyskretna elegancja


 

  Najnowszy super-luksusowy model Daewoo Leganza powstał z myślą o nielicznej i wymagającej grupie najbogatszych biznesmenów świata.

Leganza o całą klasę dystansuje inne konkurencyjne konstrukcje firm takich jak BMW, Mercedes-Benz, Jaguar-Daimler czy Rolls-Royce.

Konstrukcja Leganzy, opracowana przy użyciu zaawansowanych metod modelowania komputerowego, powstała całkowicie od nowa, z uwzględnieniem najnowszych zdobyczy techniki. Nieprawdą są pogłoski, jakoby firma Daewoo korzystała z zapożyczeń i przestarzałych technologii. Ultranowoczesna Leganza posiada unikalne wzornictwo - jak chociażby charakterystyczny wlot powietrza o kształcie niespotykanym w żadnym innym samochodzie luksusowym.

Futurystyczny kształt karoserii pozwala osiągnąć niebywale niski współczynnik oporu powietrza - około 243,56 circa.

Warto wspomnieć, że Daewoo do każdej Leganzy dodaje gustowny, brązowy bistorowy garnitur z limitowanej serii Gentleman Suit's Atelier International Moda Kazimierczak i Synowie Ząbkowska 22 (wejście z oficyny) i wyszukany krawat z kolekcji jesiennej autorstwa Gucciego Saint Laurenta. Ten strój z pewnością niebawem stanie się sygnałem rozpoznawczym elity światowego biznesu.

 

  Wracajmy jednak do samochodu.

Leganza jest oferowana w wersji sedan z praktycznym wiatrołapem przy wyjściu awaryjnym przez tylną szybę. Do wersji sedan dodawane są również ozdobne kołpaki na koła i skóropodobny pokrowiec na koło kierownicy, chroniący dłonie przed posiniaczeniem od wstrząsów przenoszonych przez układ kierowniczy

 

 

  W sprzedaży jest także dostępna wersja kombi z uchwytami do zamocowania deski surfingowej lub motolotni na dachu
UWAGA! Leganza z zamontowaną na dachu motolotnią nie może być używana jako pojazd powietrzny!
Leganza kombi ma seryjnie montowane ogrzewanie tylnej szyby, aby ręce nie marzły zimą podczas pchania.

 

  Futurystyczna kabina i kokpit Leganzy oferują kierowcy i pasażerom niewiarygodny komfort. Skórzane siedzenia, kolumna kierownicy regulowana we wszystkich płaszczyznach, popielniczka dostępna dla kierowcy i pasażera, podwójne zegary dla osób z wadami wzroku. Standardowym wyposażeniem jest antyradar montowany przed przednią szybą, gdyż Leganza w terenie zabudowanym osiąga prędkość 64 km/h czyli o 4 km więcej niż dopuszczalny limit. .

Szczególną uwagę zwraca ogromna krata wlotu powietrza pokładowej kodowanej cyfrowo klimatyzacji. Pozwala ona na błyskawiczną wymianę powietrza w kabinie po wprowadzeniu tajnego cyfrowego kodu 233 (widocznego na pokrywie klimatyzacji), podciągnięciu specjalnej roletki na chłodnicy i wypchnięciu tylnej szyby).

Do standardu należą też czołowe i boczne poduszki puchowe dla kierowcy i pasażera, mocowane do odzieży za pomocą troczków

 

 

  Niezwykle praktycznym pomysłem jest umieszczenie atrapy koła zapasowego na pokrywie bagażnika. Pozwala to na natychmiastowy dostęp do 18-metrowej liny holowniczej, wykonanej z konopi indyjskich. Lina ma specjalne węzły rozmieszczone na całej długości dla wygody ciągnących. Lina jest nawinięta na felgę koła zapasowego i zakryta gumową osłoną w kształcie opony. Ta sama osłona skrywa worki z piaskiem (na oblodzoną nawierzchnię), korbę rozruchową, kanister z rezerwą benzyny, butelkę wody destylowanej do akumulatora oraz rację żywności na 7 dni. Wszystkie te dodatki są dostępne w wersji standard. Jak więc widać, Leganza jest doskonale wyekwipowana na każdą okazję.

 

  Wersja kombi Leganzy posiada unikalne wyposażenie, które czyni z niej idealny pojazd rodzinny na weekendowe wyjazdy. Ciekawostką na skalę światową jest grill montowany na silniku. Jak widać na fotografii obok, upieczenie czterech kiełbasek na kolektorze wydechowym jest dziecinie proste i nie wymaga węgla drzewnego. Bezwładność cieplna silnika pozwala na upieczenie 2 kg kiełbasy biwakowej w ciągu pół godziny od wyłączenia silnika. Tłuszcz kapiący z kiełbasy jest pobierany przez specjalne zawory ssące i po odfiltrowaniu łączony z olejem silnikowym. Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu Leganza może osiągać przebiegi 80 000 km bez wymiany oleju. Konstruktorzy pracują nad kolejnym rozwiązaniem umożliwiającym przygotowanie frytek - od szatkowania ziemniaków w wentylatorze chłodnicy po smażenie na specjalnym ruszcie w misce olejowej.

Jednym słowem - Leganza to doskonały samochód reprezentacyjny i rodzinny na każdą okazję.


Ta strona znajduje się w Hyde Parku. Jeśli zamiast ramek widzisz tylko tę jedną stronę, kliknij tutaj
Kopiowanie wyłącznie za zezwoleniem. Całość copyright (c) 1996-2001 by Ogrodnik January