SCENY Z ŻYCIA POLITYKA ROKU '98


Zwycięstwo !

Na nic rozpaczliwe wycie zawistnych oponentów. Nic nie powstrzyma triumfalnego pochodu do władzy i sławy.

Słynne podwójne V, połączone z celnym ciosem w oczy, niejednemu politykowi pozwoliły na błyskawiczne przesunięcie się na czołową pozycję.

Niewątpliwie liczne atuty naszego bohatera, takie jak uroda, wdzięk osobisty, prezencja i erudycja, pomogły w zdystansowaniu się od konkurencji.

Kanapowe partyjki, kierowane przez nijakich, bezbarwnych pseudopolityków, muszą odejść w niepamięć!

 
 

 

Trudne jest sprawowanie władzy, gdy wszyscy rzucają kłody pod nogi, gdy zaroiło się wokół od miernot, chcących wyrobic sobie popularność fotografując się z Przewodniczącym.

Wciskają się gdzie popadnie, przeszkadzają w każdym ruchu, żebrają o autografy.

Go gorsza, powtarzają się próby sabotażu, zohydzenia szerokiej opinii publicznej osoby Przewodniczącego i ogólnego zepsucia atmosfery.

 
 

 

Także wścibscy dziennikarze nie ułatwiają życia. Tendencyjne i podchwytliwe pytania, próby wyszukiwania za wszelką cenę niezdrowej sensacji, prowokowanie skandali obyczajowych, aby tylko mieć pożywkę dla brukowej prasy - to tylko niektóre przypadki pseudodziennikarskiej działalności.

A w parze z tym idzie całkowity brak profesjonalizmu i przygotowania do doniosłej funkcji przekazywania spragnionemu narodowi słów Przewodniczącego.

 
 

 

Każdy człowiek, nawet ten z żelaza i marmuru, musi mieć chwilę wytchnienia, gdy razem z przyjaciółmi pragnie spokojnie pogadać i spożyć posiłek.

Jedynie wstrętni paparazzi nie znają odpoczynku, śledząc każdy krok Przewodniczącego.

Wyssane z brudnego palca pogłoski o hulaszczym życiu, lejącym się alkoholu, damskim towarzystwie - nie sprzyjają budowaniu wizerunku Ojca Narodu.

 
 

 

Także spotkania z politykami najwyższego szczebla, mimo starannych prób utrzymania w tajemnicy, są masowo oblegane przez żądnych sensacji paparazzich. W ich koślawym obiektywie wszystkie ważne dla przyszłości kraju spotkania są tendencyjnie przedstawiane jako miejsca libacji i rożnorakich wynaturzeń.

Chociażby w tym przypadku: zdjęcie dało pretekst do niezliczonych plotek o perwersjach mających miejsce w rządowym ośrodku.

A przecież było to oficjalne spotkanie na temat podziału Polski na województwa i przywrócenia prasłowiańskiej struktury gminnej (na zdjęciu Premier Jerzy Buzek prezentuje oficjalny strój wójta, wzorowany na piastowskim, obowiązujący od nowego roku).

 
 

 

Jedynie w domowym zaciszu można liczyć na odrobinę spokoju i zrozumienia. Leczniczy masaż i ulubione smakołyki: fryteczki, jajeczka, boczek, suróweczka - pozwalają na autentyczny relaks i przygotowanie do kolejnego trudnego dnia pracy...

C.D.N...

 
     

Ta strona znajduje się w Hyde Parku. Jeśli zamiast ramek widzisz tylko tę jedną stronę, kliknij tutaj
Kopiowanie wyłącznie za zezwoleniem. Całość copyright (c) 1996-2001 by Ogrodnik January