Oficjalne oświadczenie NASA:

Podaje się do wiadomości publicznej, że pojazd typu Pacfajnder pomyślnie wylądował na powierzchni planety Mars w miejscu przewidzianym z dokładością circa 400 wiorst plus-minus.

Technika lądowania metodą bomby gumowej sprawdziła się doskonale i uzyskano trwały kontakt z podłożem po 38423 odbiciach. Ubita nawierzchnia zostanie wykorzystana w przyszłości jako boisko do bejsbola.

Przejściowe trudności z uruchomieniem pojazdu typu Sołdżerner wynikły na skutek złego wyliczenia pór roku na Marsie i omyłkowego zatankowania letnim olejem napędowym. Pomaga jedynie zapalanie na pych. Niskie temperatury panujące na Marsie powodują również drobne niedogodności, np. przymarzanie wycieraczek. Obecnie nie ma możliwości wymiany paliwa, gdyż jak wynika z przeprowadzonego rozpoznania, w okolicy nie ma stacji paliw Britisz Petrolium ani Teksako, z którymi NASA ma umowę.

Znany problem utraty łączności Sołdżernera z Pacfajnderem i ciągłe resetowanie komputera prawdopodobnie ma przyczynę w wadliwej konstrukcji płyty głównej komputera. Makintosz Quadra Power PC Pro 800 MHz Turbo 16V GTI Intercooler został wyposażony w procesor taktowany minutnikiem do gotowania jajek, zamiast zegara. Ten błąd był powodem zwolnienia niejakiego Amelio Gilberta z firmy Apple i spadku notowań akcji tej firmy. Obecnie producent komputera opracowuje upgrade do softłeru, który pozwoli wydłużyć czas gotowania jajek do 15 minut.

Ponieważ efekty zwiadu Sołdżernera są tematem niezliczonych domysłów i plotek, szkodzących dobremu imieniu NASA, publikujemy oficjalne wyniki badań na powierzchni Marsa.

 

 Pierwsze zdjęcia wykonane na powierzchni planety Mars wykazują całkowity brak jakichkolwiek oznak działania istot rozumnych czy rozwiniętej cywilizacji. Po horyzont ciągnie się pustkowie smagane wichrem i czerwonym piaskiem.

 

 Pierwsze badania wykonane przez Sołdżernera po zjechaniu z kanału miały przynieść odpowiedź na pytanie, czy natrafimy na jakiekolwiek ślady organicznego życia na Marsie. Niestety, nie wykryto żadnych śladów istnienia życia.

 

 Rownież poszukiwania wody nie przyniosły rezultatu. Nie ma żadnych powodów sądzić, że na Marsie woda występowała w jakiejkolwiek postaci. Nie natrafiono także na żadne organizmy mogące wegetować w wodzie.

 

 Pogłoski o kolizji drogowej Sołdżernera z kamieniem są mocno przesadzone. Po pierwsze nie otrzymaliśmy żadnej informacji od tamt. policji drogowej, a po wtóre nie może być prawdą, że kolizję spowodował ob. Kazimierczak Witold, prowadzący pod wpływem alkoholu pojazd marki Cienkoczłento, nr rej. KKS 2940, gdyż jak sprawdzono w/w ob. znajduje się obecnie w areszcie tymczasowym w Nieciążu gm. Kocanki, na podstawie podejrzenia o nielegalne pędzenie bimbru buraczanego.

 

Tak więc należy położyć kres domniemaniom o istnieniu na Marsie rozumnego życia. Panujące tam warunki naturalne w żaden sposób nie pozwalają na przeżycie inaczej jak w ciężkim skafandrze próżniowym.

Ta strona znajduje się w Hyde Parku. Jeśli zamiast ramek widzisz tylko tę jedną stronę, kliknij tutaj
Kopiowanie wyłącznie za zezwoleniem. Całość copyright (c) 1996-2001 by Ogrodnik January